CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Kulatý stůl s bangladéšským odborníkem na adaptační změny

Kulatý stůl s bangladéšským odborníkem na adaptační změny

Analytické centrum Glopolis a Klimatická koalice ve spolupráci s britskou organizací Practical Action Vás zvou na uzavřený kulatý stůl s názvem

DOPADY KLIMATICKÉ ZMĚNY V BANGLADÉŠI – MOŽNOSTI ŘEŠENÍ V PRAXI,

který se uskuteční 9. 11. 2012 od 10:00 do 12:00 v Ústavu mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1.

Hlavním hostem debaty bude bangladéšský odborník na adaptace na klimatické změny NAZMUL ISLAM CHOWDHURY, který se více než dvacet let zabývá lokálními, rozvojovými  projekty. V současné době vede projekt Pathway From Poverty, největší nevládní rozvojový projekt v Bangladéši.

Cílem kulatého stolu je představit nejvážnější dopady klimatické změny v Bangladéši, možnosti různých adaptačních opatření na lokální úrovni, ale také aktuální stav mezinárodního klimatického vyjednávání pod hlavičkou UNFCCC z pohledu jedné z nejohroženějších a nejchudších zemí. Bangladéš, jenž patří do skupiny nejméně rozvinutých států (LDCs), je jednou z nejvíce ohrožených zemí dopady klimatické změny. Více než 6 miliónu lidí žije ve velmi hustě zalidněných deltách Gangy a Brahmaputry v nadmořské výšce méně než 1 metr. Rostoucí hladina oceánu a stále intenzivnější monzunové srážky již nyní způsobují čím dál větší škody na majetku i životech.

Debata proběhne v anglickém jazyce. V případě zájmu prosím potvrďte svoji účast na mail: patocka@glopolis.org. Kapacita kulatého stolu je omezená. Pozvánka zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS