CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Putovní výstava fotografií ze Sumatry v Praze!

Putovní výstava fotografií ze Sumatry v Praze!

Od 2. do 27. října budou v Praze v prostorách Langhans – Centrum Člověka v tísni vystaveny fotografie z expedice na Sumatru pod názvem „Na čem se smaží Indonésie“. Fotografie dokumentují dopad pěstování palmy olejné na indonéské životní prostředí a život místních obyvatel. Vernisáž výstavy proběhne 2. října od 19 hodin.

Přijďte se podívat na skvělé portréty domorodého kmene „Orang Rimba“ nebo na momentky z tropického lesa a z palmových plantáží. Jaký byl život místních obyvatel před a po nástupu plantáží? Co dělali, co jedli, kde žili a jak je to teď?

Tým dobrovolníků se vydal na Sumatru, aby přinesl svědectví o tom, jaké dopady má pěstování palmy olejné na životní prostředí a na místní komunity. Cestovatelé se setkali s příslušníky místního kmene, se zaměstnanci palmových plantáží, drobnými zemědělci pěstujícími palmu olejnou, zástupci neziskových organizací i státní správy.  V rámci cesty navštívili dvě provincie – Jambi, kde již palma olejná zabírá většinu úrodné půdy, a Západní Sumatru, kde se plantáže teprve začínají rozrůstat.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Přihlaste se k odběru novinek

Prosím, doplňte číslici (Ochrana proti SPAMu)
{captcha}

Copyright ©2019 | FoRS