CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Panelová diskuze Odpovědné nakupování ve veřejné správě

Panelová diskuze Odpovědné nakupování ve veřejné správě

Panelová diskuse se uskuteční dne 4. února 2014 v prostorech Otevřené zahrady (Údolní 33, Brno). Hlavním tématem této konference je podpora fair trade ve vypisovaných veřejných zakázkách. Dozvíte se, co je fair trade a jak nejlépe lze tyto principy požadovat ve veřejných nákupech, ale také pár příkladů dobré praxe z České republiky.

Koncept odpovědného veřejného zadávání umožňuje institucím veřejné správy a místní samosprávy zohledňovat v rámci veřejných zakázek i běžných nákupů zboží a služeb vybraná společenská témata, která chce daná instituce řešit (např. zaměstnání znevýhodněných osob, podpora vzdělávání, ale také nákup ekologicky šetrných výrobků, fairtradových produktů, Bio apod.).  Nakolik je tento trend v České republice rozšířený? Umí čeští zadavatelé tato témata definovat a požadovat? Existují nějaké překážky? Jakou podporu nabízí neziskový sektor? Přijměte naše pozvání k diskusi, kde bychom rádi nejen na tyto otázky hledali společně odpovědi. Diskuse je určena zástupcům zadavatelů (obce, instituce veřejné správy), neziskového sektoru a firem.

Debata je součástí projektu vedeného Novou ekonomikou o.p.s., který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Jeho cílem je podpora českých měst a institucí při zajištění sociálních, ekonomických a environmentálních příležitostí v rámci veřejného zadávání. Partnerem akce je Národní síť Zdravých měst a mediálním partnerem zpravodajský portál EurActiv.cz.

Více informace zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS