CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Newsletter Afrického informačního centra

Newsletter Afrického informačního centra

V novém newsletteru Afrického informačního centra se dočtete následující:

  • Nelson Mandela se vrací ke svým předkům. V článku, který naleznete na stránkách Afrického informačního centra, Pusch Commey, právník a autor několika knih vzdává hold velkému muži – Madibovi.
  • Blakk Rasta – pocta Nelsonu Mandelovi. Ghanská reggae star Blakk Rasta vzdává písní „Eager To See Mandela“ poctu Nelsonu Mandelovi. Píseň si můžete poslechnout například zde.
  • V lednu 2014 zemřel ve Velké Británii mladý dynamický africký novinář Komla Afeke Dumor, který pracoval pro BBC World  News a byl hlavním protagonistou pořadu „Focus on Africa“ („Zaostřeno na Afriku“). V článku publikovaném v mezinárodně vydávaném měsíčníku New African vzdává Komlovi poctu jeho editor Baffour Ankomah.
  • Báseň nigerijského básníka Tanure Ojaide zvítězila v soutěží BBC, nazvané ,,Afrika a poezie“, a vyšla v knize ,,Osud supů“ (Heinemann 1989). Shrnuje pocity Afriky čelit vytvrvalému drancování jejích zdrojů… Celý článek, jež napsal Pusch Commey, spisovatel a právník, narozený v Ghaně a žijící v Johannesburgu, si můžete přečíst zde.
  • V lednu 2014 úspěšně absolvovala šestiměsíční vzdělávací program v Kafé Afrika první skupina účastníků. Kafé Afrika je projekt sociálního podnikání organizace Humanitas Afrika. Jedná se o pracovně tréninkový program, jehož cílem je získat dovednosti a zkušenosti v oblasti pohostinství a poskytnout jim následnou pomoc při hledání zaměstnání po ukončení programu. Na facebookových stránkách Kafé Afrika si můžete prohlédnout fotky ze slavnostního ukončení prvního cyklu.

Celý newsletter je k dicpozici zde.

1 komentář .

Brandice

Gee wilrskeli, that’s such a great post!

Odpovědět »

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS