CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

INEX-SDA: Pozvánka na debatu

INEX-SDA: Pozvánka na debatu

Květnový INEXpub – Role školy v aktivizaci mladých lidí?

Tentokrát se na INEXpubu budeme věnovat souvislosti mezi neformálním vzděláváním (za které lze považovat i dobrovolnictví) a formálním školním vzděláváním.

V dnešní době existuje pro mladé lidi nesčetné možností dalších vzdělávacích příležitostí – ať již jde o dobrovolnictví, programy neformálního vzdělávání, volně přístupné přednášky, politické simulace atd. Má zapojení mladých lidí do vzdělávacích projektů a dobrovolnických aktivit souvislost s jejich zkušeností ze školních lavic? Motivoval vás někdo na půdě školy k tomu, aby se takto zapojovali?

Zdá se, že volnočasové iniciativy jsou záležitostí každého žáka a nemají souvislost s formální výukou. Takovéto aktivity ale neznamenají nutně jen zábavu, ale jsou součástí vzdělávání jedince, tudíž by mělo být v zájmu jejich školy, aby se do nich zapojovali. Škola hraje zásadní roli při formování mladého člověka – buď na něm nemusí zanechat žádnou stopu, nebo jej může vést k aktivnímu občanství.

Učitel představuje pro studenty role-model, aktivní učitelé však musí investovat svůj vlastní čas a energii do nadrámcových aktivit pro studenty. Jak tedy docílit, aby bylo v zájmu učitelů být příkladem svým žákům a inspirovat je?

Hosté debaty:
PhDr. Miroslava Kovaříková, PhD. – zástupce akademické obce, Pedagogická fakulta UK
Mgr. Jan Dušek – středoškolský vyučující ZSV a dějepisu zasazující se o aktivní přístup učitelů
Bc. Tomáš Bederka – student magisterského učitelského oboru na UK

Aktuální informace naleznete na FB stránkách akce.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS