CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Ekonomická doporučení pro Českou republiku 2014

Ekonomická doporučení pro Českou republiku 2014

Debata na téma  Ekonomická doporučení pro Českou republiku 2014 se uskuteční dne 19. června 2014 od 9:30 do 11:30hod v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1. 

Na debatě vystoupí zástupci institucí EU, státní správy i soukromého sektoru. Cílem debaty je diskutovat o doporučeních Evropské komise pro ČR v rámci evropského semestru, jejich opodstatněnosti a proveditelnosti ze strany ČR a o jejich potenciálu přispět k posílení hospodářského růstu české ekonomiky.

V reakci na krizi se členské státy zavázaly k prohloubení koordinace svých hospodářských a fiskálních politik. V této souvislosti, Rada EU – na základě návrhu doporučení Evropské komise a potvrzení od Evropské rady – každoročně schvaluje soubor doporučení v oblasti hospodářské politiky pro každý členský stát EU. Doporučení pro letošní rok byla schválena Evropskou komisí 2. června. Komise doporučuje ČR mimo jiné udržet schodek veřejných financí pod úrovní 3% HDP, zajistit dlouhodobě udržitelný veřejný důchodový systém a zlepšit správu a financování ve zdravotnictví. V oblasti daní Komise doporučuje zjednodušit daňový systém, sjednotit základy daně z příjmu fyzických osob a snížit vysoké daňové zatížení práce, a to především u osob s nízkými příjmy. Komise rovněž doporučuje urychlit reformu regulovaných povolání, zvýšit energetickou účinnost ekonomiky a v neposlední řadě přijmout služební zákon.

V případě Vašeho zájmu o účast se prosím registrujte nejpozději do 18. června 2014 zde nebo e-mailem na adrese prague@cebre.cz .

Pozvánku na tuto akci naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS