CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Novinky – ROZVOJOVKA.CZ

Novinky – ROZVOJOVKA.CZ

Už jen do 30. června se můžete hlásit na Letní školu rozvojové spolupráce pro vysokoškoláky, která se koná v Olomouci od 31. srpna. Více informací hledejte v odkaze. Pokud jste neměli možnost navštívit stánek Rozvojky na festivalech Respect i United Islands v Praze, můžete se na něj těšit v letošním roce ještě na Mighty sounds. A pokud jste ještě nečetli přílohu Mobily mění svět z MF DNES, najdete ji v pdf na webu Rozvojovka.cz.

Na webu Rozvojovka.cz byly zveřejněny tyto nejnovější články:

České stopy ve„městě písku“ 

Zambie je země národních parků a krásné přírody, ale má i svou odvrácenou tvář. Je zde vysoká dětská úmrtnost, chudoba a nedostatek zdravotnických center. Situaci v zemi se snaží zlepšit i české charitativní organizace. Více se dočtete zde.

Jan Šibík: Věřím, že moje fotky mohou pomoci

Jeden z nejznámějších českých reportážních fotografů byl svědkem nejhorších novodobých hladomorů v Somálsku a Etiopii. Přinesl svědectví z krvavých konfliktů v Sierra Leone nebo v Libérii. Fotil i rwandskou genocidu. Více se dočtete zde.

Levné krevety jsou v obchodech díky skutečným otrokům

Thajský vývoz krevet do největších světových supermarketů, jako je Walmart, Carrefour, Costco a Tesco, je produktem otrocké práce. Otroctví na globální úrovni odhalil po šestiměsíčním vyšetřování britský deník Guardian. Více se dočtete zde.

Kam až doletí brazilská „slepice“

Ekonomika největšího latinskoamerického státu zažila minulé desetiletí prudký růst díky zvýšené ceně zemědělských produktů a nerostných surovin, ale nynější nevýrazné výsledky ukazují, že Brazílie na cestě do rozvinutého světa ještě zdaleka nemá vyhráno. Více se dočtete zde.

Kompletní novinky naleznete zde.

 

 

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS