CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Nová studie o koherenci politik pro rozvoj

Nová studie o koherenci politik pro rozvoj

FoRS přispěl ke zpracování studie o koherenci politik pro rozvoj, která je první kolektivní publikací, která vznikla v rámci Projektu World-Wise Europe: Koherentnější Evropa pro spravedlivější svět.

Tato studie předkládá konkrétní případové studie z osmi zemí, které jasně ukazují propojenost mezi rozvojovou spoluprací a ostatními (nerozvojovými) politikami a důležitost jejich koordinace. Uvedené příklady ilustrují, jak nekoordinovaný vznik strategií a politik v oblastech, které se přímo netýkají rozvoje, může vést k podrývání dosažení cílů rozvojové spolupráce.

Na základě provedených analýz, zkušeností a práce NNO na poli rozvojové spolupráce předkládá studie několik konkrétních námětů k posilnění PCD vládám zemí, které byly předmětem studie. Ty by měly být vnímány jako doplněk nedávné analýzy Evropské konfederace nevládních neziskových organizací pro rozvojovou spolupráci a humanitární pomoc (CONCORD), která se zaměřila na problematiku PCD v evropském kontextu a obsahuje doporučení na evropské úrovni.

Celou studii v českém jazyce naleznete zde.

1 komentář .

Pink

It’s a plesaure to find someone who can identify the issues so clearly

Odpovědět »

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS