CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Výstava Nucená práce

Výstava Nucená práce

Výstava “Nucená práce. Němci, nuceně nasazení a válka” se uskuteční v termínu od 2. července do 31. října 2014 v Královském letohrádku Pražského hradu, Mariánské hradby 52/1, 118 00.

Výstavu pořádá Správa Pražského hradu, vytvořila ji Nadace památníků Buchenwald a Mittelbau-Dora, ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti, iniciovala a financovala Foundation „Remembrance, Responsibility and Future“ (EVZ). Organizačně se na její realizaci podílelí Nadace Forum 2000. Nad výstavou převzal záštitu prezident České republiky Miloš Zeman a prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck.

Výstava představuje jedinečný a rozsáhlý soubor materiálů, který téma nucených prací nahlíží do hloubky v evropských souvislostech coby sdílenou zkušenost z doby vlády národního socialismu. Skládá se z více než 60 jednotlivých případových studií, které přibližují nucené práce z osobního hlediska svědků a pamětníků v okupovaných evropských zemích. Expozice odhaluje rozličné způsoby nucené práce i to, jak ovlivnila život obětí, od civilně nuceně nasazených přes vězně až po rasově pronásledované skupiny obyvatel, například Židů a Romů.

Organizátoři a partneři výstavy připravují od července do října bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou tematické debaty s odborníky, setkání s obětmi a pamětníky nucené práce, promítání dobových snímků, kulturní akce a také soutěž určená studentům základních a středních škol.

Otevírací doba: pondělí–neděle, 10.00–18.00

Vstupné: 80 Kč

Další informace o výstavě a doprovodném programu naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS