CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Kulatý stůl ke spolupráci podnikatelského a nevládního sektoru v ZRS

Kulatý stůl ke spolupráci podnikatelského a nevládního sektoru v ZRS

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa uspořádal dne 21. července 2014 v Černínském paláci kulatý stůl na téma „Zvyšování propojování aktivit českého podnikatelského a nevládního sektoru s oficiální zahraniční rozvojovou spoluprací ČR“.

Náměstek Tlapa vyzval účastníky k hledání synergií mezi činnostmi státní sféry, podnikatelských subjektů a nevládních organizací v partnerských zemích. „Soukromé a nevládní subjekty řady donorských zemí velmi efektivně přispívají ke komplexnímu dopadu a úspěchu rozvojových projektů,“ připomněl náměstek Tlapa ve svém vystoupení.

Přítomní zástupci Platformy podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci, Svazu průmyslu a dopravy ČR, nevládního Českého fóra pro rozvojovou spolupráci, Svazu měst a obcí ČR a řady českých firem působících v deseti prioritních zemích české zahraniční rozvojové spolupráce ocenili uspořádání debaty jako příležitost vyjádřit se obecně k možnostem i úskalím intenzivnější spolupráce firem a nevládního sektoru na realizaci zahraniční rozvojové spolupráce. Vyslovili se pro její pokračování a vyjádřili zájem se v budoucnu zaměřit více na konkrétní země a tematické oblasti české rozvojové spolupráce.

„Diskuse se velmi osvědčila a MZV proto bude v této formě debaty pokračovat. Je zapotřebí prohloubit dialog také s českými obcemi, prostřednictvím Svazu měst a obcí ČR, o možnostech jejich zapojení do zahraniční rozvojové spolupráce. Pro příští schůzku MZV připraví konkrétní návrhy možných typů spolupráce mezi veřejnou, podnikatelskou a nevládní sférou,“ řekl na závěr jednání náměstek Tlapa.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS