CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

TRIALOG – nová studie

TRIALOG – nová studie

TRIALOG v červenci vydal novou studii s názvem „A Decade of EU13 CSO Participation in EC Development Cooperation Projects“.

Studie se zabývá tím, jak úspěšné byly organizace občanské společnosti (CSOs) ze zemí EU13 v posledních deseti letech v žádostech u Evropské komise (EK) ohledně financování projektů rozvojové spolupráce mimo EU ve čtyřech tématických programech (NSA-LA – Actions in partner countries, Investing in People, Migration and Asylum and Environment, Sustainable Management of Natural Resources including Energy).

Hlavní závěry studie:

  • Organizacím občanské společnosti (CSOs) v rámci skupiny EU13 se podařilo získat jen velmi omezené množství evropských grantů pro rozvojovou pomoc. Z celkového počtu 3921 analyzovaných grantů CSOs EU13 získaly pouhých 30 grantů, což činí 0,75% oproti organizacím z EU15, které implementovaly 44,32% projektů.
  • Mezi zeměmi EU13 byly v implementaci evropských rozvojových projektů daleko nejúspěšnější organizace z České republiky (44%), následovaly organizace z Maďarska (13%), Bulharska a Lotyšska (10%).
  • Vůbec nejúspěšnější organizací EU13 v získávání evropských grantů na rozvojové projekty byla česká nezisková organizace Člověk v tísni, která získala 11 z celkového počtu 30 grantů.
  • Studie identifikovala tyto hlavní překážky pro CSO EU13 v implementaci projektů rozvojové pomoci EU: neschopnost těchto organizací  identifikovat partnery z globálního Jihu; nedostatečný počet kanceláří organizací EU13 v rozvojových zemích; omezené znalosti o zemích globálního Jihu a nedostatečné zkušenosti v této oblasti.
  • Větší účast organizací EU13 při implementaci evropských rozvojových projektů by mohla mít také pozitivní dopad na rozvojové vzdělávání a zvyšování informovanosti občanů EU13 ohledně evropské rozvojové spolupráce.

Celá studie je k dispozici zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS