CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Overseas Development Institute (ODI) newsletter

Overseas Development Institute (ODI) newsletter

Nejnovější newsletter Overseas Development Institute (ODI) nabízí řadu rozličných témat.

  • Record numbers of aid workers are killed on duty –  V loňském roce zemřelo celkem 155 humanitárních pracovníků po násilných útocích, což je podle ředitelky HPG S. Pantuliano cena za nečinnost politiků. Více informací zde.
  • More countries should have a say over global finance – Brazílie, Indie, Čína a Jižní Afrika – BRICS – plánují založit svou vlastní banku, aby pomáhaly rozvojovým zemím. Snaží se maximalizovat finance pro rozvoj v těch nejchudších a nejzranitelnějších zemích. Výzkum týkající se stavu světových mezinárodních finančních institucí naleznete zde.
  • Youth of the world cannot be left out of the future – Mladí lidé byli dotazováni, co by si přáli, aby bylo zahrnuto mezi rozvojové cíle po roce 2015. Nyní je řada na vládách, aby výsledky zahrnuly do plánování a rozhodování. Více zde.
  • The environment and the battle against global poverty – V září se uskuteční dvě akce, které budou zkoumat, jak se můžeme poučit z toho, jak země s nízkými příjmy bojují proti změně klimatu a zároveň usilují o dostatek potravin, vody a energetických potřeb. Více zde.
  • Italy joins the party with new development ministry – Po 20 letech diskusí, jednáních a neúspěších se Itálii podařilo přijmout ambiciózní program reforem týkajícího se mezinárodního rozvoje. Více zde.

 

Další informace ohledně nadcházejících akcí, zdrojů a publikací naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS