CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Pozvánka na seminář

Pozvánka na seminář

V rámci projektu Globální férovost – školy jako aktéři změny připravuje Ekumenická akademie přenesení osvědčeného výukového konceptu Klimatická snídaně od německých partnerů do českého prostředí. Při Klimatické snídani jsou žáci a studenti interaktivní formou seznámeni na konkrétních příkladech s klimatickými dopady různých podob spotřebitelského chování a získají celkový přehled o problematice klimatické změny. Koncept má několik modulů, v Česku by se měl začít používat modul určený pro vyšší ročníky základních škol a pro střední školy.

Ve dnech 25. a 26. 10. 2014 proběhne v Praze seminář, při kterém se s Klimatickou snídaní mohou čeští zájemci seznámit a zapojit se do jeho „překládání“ do českého prostředí.  Je tedy určen zejména těm, kdo mají zkušenosti s ekologickou výchovou na školách a  mají zájem o nové metody. Seminář bude v angličtině. Seminář je zdarma včetně občerstvení. Ubytování ani cestovné není hrazeno. Počet míst je omezen.

Následovat bude příprava české verze snídaně a na jaře příštího roku bude uspořádán seminář pro multiplikátory, kteří se naučí jak s tímto konceptem pracovat. Budou také připraveny čtyři sady materiálů, které se pak budou referentům půjčovat. V plánu je také zřízení české webové stránky, ale zatím jsou základní informace dostupné v němčině zde.

Přihlášky posílejte na adresu jiri.silny@ekumakad.cz.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS