CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Newsletter Lékaři bez hranic

Newsletter Lékaři bez hranic

Tento měsíc se zaměřuje na téma, které Vám jistě neuniklo v každodenních zprávách – epidemii eboly v západní Africe. Proti ebole bojujeme v oblasti již od března. Do Libérie, Sierry Leone, Guineje a Nigérie jsme vyslali celkem 184 našich mezinárodních specialistů a 1 800 místních spolupracovníků Lékařů bez hranic jsme na místě vyškolili.

Situace na západě Afriky je stále velmi vážná a potrvá ještě řadu měsíců, než se epidemii podaří potlačit. Obavy navíc vzbuzuje potvrzený nový výskyt nemoci v D. R. Kongo. Ale i uprostřed této nebývalé krize máme dobré zprávy – z našich léčebných center jsme mohli propustit už 170 úspěšně vyléčených pacientů.

Vše o ebole
Jak vypadá ebolová klinika? Co způsobuje ebolu, jaké jsou symptomy nemoci a jak se v terénu léčí, když efektivní léčba neexistuje? Získejte základní informace o nemoci a současné epidemii na západě Afriky a projděte se krok za krokem léčebným centrem Lékařů bez hranic v interaktivní infografice.

D. R. Kongo: Lékaři bez hranic vysílají specialisty a materiál do epicentra propuknutí eboly
Lékaři bez hranic reagují rovněž na nové ohnisko eboly v provincii Equateur v Demokratické republice Kongo poté, co zde bylo potvrzeno několik případů nemoci. Do místa vyrazili ihned naši lékaři, zdravotní sestry, logistici a specialisté na hygienu.

Blog ze Sierry Leone: Tanec s ebolou na 24hodinové směně
Gynekolog Lékařů bez hranic bloguje o náročné celodenní směně v nemocnici v Gondamě, kde se musí zdravotnické týmy vyrovnat i s výskytem eboly: „Operovat v ochranném obleku bylo vysilující… ale takové už jsou prostě podmínky, ve kterých pracujeme.“

 

Další aktuality Lékařů bez hranic:

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS