CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Novinky Fairtrade ČS

Novinky Fairtrade ČS

Před deseti lety vznikla Asociace pro fair trade, dnes Fairtrade Česko a Slovensko. Od té doby se zvýšily obraty z prodeje Fairtrade na 174 milionů (2013) a povědomí lidí o Fairtrade vzrostlo na 52 %.

Fairtrade slaví v Česku 10 let, podle nejnovějšího výzkumu o něm slyšelo 52 procent lidí

S pojmem fair trade (spravedlivý obchod) se podle nejnovějšího výzkumu setkalo již 52 % lidí v České republice, což je o 13 procentních bodů více než v roce 2011. Obraty z prodeje fairtradových výrobků rostou každoročně o desítky milionů. Právě letos v srpnu oslavila Fairtrade Česko a Slovensko, která rozšiřuje výrobky spravedlivého obchodu do obchodních sítí, desáté výročí.

Přečíst celou zprávu.

Celosvětové obraty z prodeje Fairtrade vzrostly vloni na 5,5 miliardy Euro.

Za zboží se známkou FAIRTRADE utratili vloni spotřebitelé na celém světě 5,5 miliardy euro. Díky každoročnímu 15procentnímu růstu může Fairtrade více a lépe podporoval své pěstitele a pracovníky. 2. září zveřejnila organizace Fairtrade International tyto informace ve své výroční zprávě za rok 2013. Fairtrade je celosvětově nerozšířenější etická certifikace výrobků z rozvojových zemí.

Celý článek 

Dvě nové Fairtradové školy

25. června získala titul Fairtradová škola ZŠ Zámecká z Litomyšle. Zajímavostí je, že ve škole plánují pro každý měsíc vaření jednoho fairtradového výrobku ve školní jídelně (čaj, cookies, džus, rýže…). V prosinci 2013 se ve školní jídelně vařila poprvé fairtradová rýže.
9. září se desátou Fairtradovou školou stala 5. ZŠ Dukelská z Mladé Boleslavi. Certifikát převzala ředitelka Mgr. Marcela Pavlíková.

Fairtrade pomáhá pěstovat v Palestině naději

Napjatá situace v Gaze postihuje i fairtradové pěstitele olivového oleje z Palestiny. Přes dva tisíce lidí zemřelo v Gaze od začátku konfliktu 8. 7. 2014 a přes 10 tisíc bylo zraněno. Mezinárodní organizace Fairtrade International, jíž jsme členy, je s farmáři v úzkém kontaktu.

Celý článek.

Kompletní newsletter naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS