CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

ODI newsletter

ODI newsletter

Overseas Development Institute (ODI) newsletter 

Nejnovější newsletter Overseas Development Institute (ODI) nabízí řadu rozličných témat.

  • No climate deal without climate justice – Navzdory globálnímu závazku pomoci zemím nejvíce ohroženým změnou klimatu musí některé z nejchudších států světa financovat přizpůsobení se těmto změnám ze svých vlastních zdrojů, které by jinak mohly být využity na boj proti chudobě. Více zde.
  • Defeat Ebola? We’re still not doing enough – Mezinárodní společenství se snaží reagovat na šířící se epidemii eboly, ale i přesto se odborníci obávají, že se stále nepodařilo najít to správné řešení. Více zde.
  •  Rising rural wages: Asia’s silent revolution – S rostoucími mzdami na venkově přestává být Asie nevyčerpatelným zdrojem levné pracovní síly. Jaké z toho plynou důsledky pro Asii i globální ekonomiku? Více zde.
  • EU: don’t give aid while blocking trade – Obchod je základním nástrojem pro to, aby mohli rozvojové země přejít od chudoby k prosperitě. ODI a Trade Out Of Poverty navrhli deset priorit pro nového eurokomisaře pro obchod. Více zde.
  • 62% of Syria’s refugee children out of school – Jeden rok poté, co mezinárodní společenství  přislíbilo, že v Sýrii nevznikne tzv. ztracená generace, jsou více než půl milionu uprchlíků děti, které jsou zranitelné vůči vykořisťování a zneužívání. Více zde.

Kompletní newsletter naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS