CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Newsletter NaZemi

Newsletter NaZemi

Organizace NaZemi zveřejnila newsletter pro měsíc říjen.

Stali jsme se součástí úspěšné mezinárodní aliance Clean Clothes Campaign

  • Společně s Ekumenickou akademií Praha organizace NaZemi 7. října podepsala dohodu o vstupu do mezinárodní aliance Clean Clothes Campaign(CCC). V NaZemi se oděvnímu průmyslu věnují už šest let. Více než 20letá zkušenost CCC  pomůže efektivněji vyvíjet tlak na zahraniční i české oděvní firmy. Umožní například lepší monitoring pracovních podmínek přímo v zemích výroby a jejich následnou změnu. Více se dozvíte zde.

Kambodžanka Demorng Vorng: podmínky v továrně jsou odpovědností vlády, majitelů továren i velkých oděvních značek

  • V Kambodži, zemi z 95 % závislé na exportu oděvů, žádají pracující v oděvním průmyslu navýšení minimální mzdy na 177 $. Abychom dostali jejich boj i k uším a očím evropských spotřebitelů, pozvali jsme dvě mladé Kambodžanky do České republiky. Zastavily se u nás v rámci svého „turné“ po evropských městech, v rámci něhož informovaly spotřebitele o tom, jak se v Kambodži oblečení vyrábí a jaké jsou nástrahy odborářské práce. Vedle besed, přednášek a několika rozhovorů pro média, poskytly rozhovor i nám. Rozhovor si přečtěte zde.

Hledáme kolegu či kolegyni

  • Hledáme kolegu či kolegyni na pozici koordinátor/ka rozvoje obchodní činnosti a podpory fair trade. Chcete vědět víc, chcete se přidat do našeho týmu? Navštivte náš web!

Tip na podzimní večery: navštivte naše Centrum Syřiště

  • V brněnském Centru Syřiště se opět po celou zimu a jaro můžete těšit na zajímavý program. Ve středu 22. října bychom vás chtěli pozvat navečer senegalského filmu a ve středu 29. října na besedu o městském komunitním zemědělství v Zambii. O svých zkušenostech nejen ze Zambie povypráví Lenka Voleníková z Katedry rozvojových studií v Olomouci. Vstup na akce je zdarma.

Večer pro odvážné hledání cest s Hubertem von Schönebeckem

  • Rodiče, vzdělavatelé, učitelky a učitelé, studenti, ředitelky a ředitelé: Hledáte způsob jak dětem nevládnout, ani jim nepodléhat?  Připadá vám, že stávající podoba školy nevyhovuje vám ani žákům a chtěli byste to změnit? Pochybujete o efektivitě přípravy budoucích učitelů? Jste zvědaví? Pak je tento večer právě pro vás. Více se dozvíte zde.

Na začátku byli tři lidé, dnes máme po celém světě 1 568 Fairtradových měst

  • Bruce Crowther, zakladatel kampaně Fairtradová města, včera v Brně na 2. Národní fairtradové konferenci řekl: „Na začátku kampaně jsme byli tři: já, moje žena a naše baby sitterka. Dneska je 1 568 Fairtradových měst ve 24 zemích světa. Je vidět, že to není o počtu. Je to o vašem zápalu a odhodlání. Ty dokážou opravdu změnit svět.“ Jsme rádi, že Bruce mohl přijet do ČR a inspirovat i zástupce českých Fairtradových měst, kterých je u nás v současnosti osm.

Konfliktní minerály: podepište petici

  • NaZemi podpořilo petici organizace Walk Free za silnější legislativu EU v oblasti obchodu s tzv. konfliktními (krvavými) minerály. Petice je zaměřená na Evropský parlament, který v současnosti projednává návrh Evropské komise týkající se této věci. Pokud si myslíte, že by EU měla tlačit na firmy, aby nepoužívaly konfliktní minerály, podepište petici i vy. Mezi konfliktní minerály patří např. zlato, cín, wolfram či tantal, které jsou součástí například tabletů, mobilů či počítačů. Tyto minerály se těží zejména v Africe, a to za otřesných podmínek. Často je těží i děti. Pokud vás toto téma zajímá, můžete se například podívat na film Krev mobilech.

Kompletní newsletter a další informace naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS