CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Kulatý stůl – odpovědná spotřeba

Kulatý stůl – odpovědná spotřeba

Jak (spolu)pracovat a propagovat odpovědnou spotřebu?

  • kulatý stůl pro všechny, kteří se zabývají Jídlem s velkým J a vztahem mezi potravinami, udržitelným rozvojem a odpovědnou spotřebou

Českem v poslední době hýbou potraviny. Lidé si zvykli chodit na farmářské trhy, zkoumat etikety, vyhledávat certifikované výrobky, velká část přemýšlí nad tím, odkud potraviny pochází a třeba brzy přijde i chvíle, kdy hledání kvality zvítězí nad kvantitou a cenou. V Praze i mimo hlavní město vzniká spousta iniciativ – potravinové banky,komunitní zahrady nebo potravinově soběstačné komunity.

Vypadá to prostě, že roste počet spotřebitelů, kteří hledají Jídlo s velkým J. Takové, které neublíží vám a vašemu zdraví a jehož produkce byla fér k lidem i životnímu prostředí.

Určitě jsou věci, na kterých se shodneme: je důležité mluvit o tom, jaký dopad má naše spotřeba jak u nás v České republice, tak jinde – např. v zemích globálního Jihu, podporovat drobné farmáře a propagovat to malé, milé a šetrné.

Setkání má dvě části – na první zveme především zástupce neziskového sektoru, kteří fungují většinou v rámci nějakých grantů. Cílem první části je hlavně sdílení zkušeností z minula, plánů do budoucna, nápadů a tipů, jak to všechno dělat trochu líp a efektivněji. Třeba najdeme něco, na čem se vyplatí spolupracovat, nebo způsob, jak se můžeme navzájem podpořit.

Na druhou část setkání zveme širší okruh lidí, kteří se nějakým způsobem zabývají Jídlem – foodblogery, novináře, zástupce různých institucí apod. Cílem druhé části je kromě networkingu a sdílení zkušeností i získání zpětné vazby směrem od “mimo-neziskových” kruhů k těm neziskovým.

Místo: Tranzit Display, Dittrichova 9, Praha 2

Čas: 3.11.2014, 17:00 – 18:30 (první část), 19:00 – 20:30 (druhá část)

Svou účast potvrďte do 28.10. na email barbora.mrazkova@ekumakad.cz. Napište také prosím, které z obou částí se chcete/můžete zúčastnit.

pozvanka

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS