CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

EU Delegation Report (CONCORD)

EU Delegation Report (CONCORD)

Evropská platforma evropských rozvojových nevládních neziskových organizací (CONCORD)  vydala report o vzájemných vztazích delegací EU a občanské společnosti s názvem „Mutual engagement between EU Delegations and civil society organisations: Lessons from the field“. Cílem je přispět ke zlepšení těchto vztahů, poskytnout příklady dobré praxe a zpětnou vazbu a dát doporučení EU, členským zemím EU a občanské společnosti. Zlepšit dialog mezi Delegacemi EU a občanskou společností, je pro rozvojovou spolupráci velmi důležité.

Zpráva je založena na výsledcích celosvětového průzkumu 229 subjektů občanské společnosti (členů CONCORDu a jejich partnerů) pracujících v 70 partnerských zemích.

Ze zprávy například vyplývá, že:

  • dialog mezi Delegacemi EU a občanskou společností je čím dál častější a existuje několik zajímavých zkušeností, ze kterých si lze vzít příklad.
  • jako skvělý krok vpřed je vnímáno zapojení občanské společnosti do vypracovávání tzv. Road Maps Delegací EU pro spolupráci Delegací EU v partnerských zemích.
  • mezi problémy, které se v dialogu vyskytují, patří především to, že je konzultační proces často jen jednorázový, k jednomu konkrétnímu případu. Je potřeba, aby dialog probíhal neustále.
  • je potřeba, aby se do dialogu zapojilo více aktérů občanské společnosti.
  • pro zlepšení dialogu je nutné zlepšit koordinaci organizací občanské společnosti.

Celý report si můžete přečíst zde.

 

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS