CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Panelová diskuze: War is over! Who CAREs?

Panelová diskuze: War is over! Who CAREs?

CARE Česká republika ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni pořádá panelovou diskuzi Válka skončila! Anebo ne? a doprovodnou výstavu Tváře pomoci. Akce se koná 6. května od 9:30 hod v Akademickém centru Západočeské univerzity jako součást doprovodného programu Slavností svobody.

Témata diskuze:

  • Vývoj humanitární pomoci od konce 2. světové války
  • Současné výzvy v kontextu ČR
  • Co s rostoucím počtem uprchlíků?

Panelovou diskuzi Válka skončila! Anebo ne?pořádá CARE Česká republika u příležitosti 70. výročí od konce druhé světové války. Tématem diskuze je vývoj humanitární pomoci  a současné výzvy pomoci v kontextu České republiky. „Návštěvníci se dozvědí leccos zajímavého o poválečné obnově Plzně, budou se moci zapojit do diskuze k postoji české veřejnosti k situaci uprchlíků, kteří prchají před současnými válkami a konflikty ze zemí jako je Sýrie, Kongo nebo Ukrajina,“ shrnuje Jan Kejzlar z CARE Česká republika.

Mluvčími debaty mj. budou novinářka Markéta Tauerová KutilováRadko Hokovský ze think-tanku Evropské hodnoty, Marek Ženíšek, člen pozorovatelské mise parlamentního shromáždění OBSE, Thomas Haunschmid z organizace CARE Rakousko a další.

Diskuzní příspěvky doprovodí videa o humanitární pomoci CARE v Rakousku a tehdejším Československu po druhé světové válce, nebo aktuálnívideoreportáž z uprchlického tábora Azraq pro syrské uprchlíky v Jordánsku.

Součástí akce je i putovní výstava Tváře pomoci. Who CAREs? plná příběhů z historie humanitární pomoci i témat rozvojové spolupráce v současném světě. Tváře pomoci návštěvníky zavedou například do Bangladéše, kde mladá Sabina za šicím strojem každý den šije trička pro evropský trh, do Vietnamu, kde je seznámí s „Otcem stromů“, který umí předcházet ničivým dopadům přírodních katastrof, anebo jim představí roztomilého chlapce Ibrahima ze Sýrie, jenž se svou matkou žije v uprchlickém táboře v Jordánsku.

Vstup na panelovou diskuzi i výstavu je zdarma.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS