CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Novinky z AMO – Asociace pro mezinárodní otázky

Novinky z AMO – Asociace pro mezinárodní otázky

AMO vydala briefing paper Víta Dostála, který se věnuje nové koncepci působení České republiky v Evropské uniiPřečtěte si, jestli české priority korespondují či nekorespondují s pracovním programem Evropské komise na rok 2015.

Kryštof Kruliš připravil doproučení pro Národní konvent o Evropské unii, která se zabývají jednotným digitálním trhemPřečtěte si, proč radí vládě, že digitální agendu by měl řešit jeden úřad.

AMO zve na expertní kulatý stůl na téma ekonomické spolupráce mezi Tchaj-wanem a EU. V uplynulém roce prošla česká exportní politika ve východní Asii řadou změn. Důraz byl kladen na spolupráci s Čínou, Jižní Koreou nebo Japonskem a tradičně dobré vztahy s Tchaj-wanem stagnovaly, a to přesto, že tchaj-wanské společnosti patří k nejvyýznamnějším investorům v České republice. Akce se uskuteční v pondělí 8. června od 16:00 v prostorách CERGE-EI v Praze. Více informací naleznete zde.

AMO vydala conference report Kryštofa Kruliše z mezinárodního expertního workshopu v Bratislavě zaměřeného na hladké fungování vnitřního trhu mezi zeměmi Visegrádské skupinyMůžete se dozvědět, jaké překážky by měly podle expertů středoevropské vlády ještě překonat na cestě ke skutečně jednotnému trhu. Workshop byl součástí projektu podpořenéhoMezinárodním visegrádským fondem.

Vít Dostál komentoval na AMO blogu vítězství Andrzeje Dudy v polských prezidentských volbáchČtěte, co toto vítězství znamená pro stabilitu polského politického systému.

Kryštof Kruliš v rozhovoru pro Český rozhlas Plus hovořil o dopadech britských parlamentních voleb na vztahy Londýna k Evropské uniiPoslechněte si, jak vítězství Davida Camerona může oslabit evropský projekt.

Tomáš Jungwirth se na AMO blogu vyjádřil k aktuálnímu skandálu okolo makedonského premiéra Nikoly GruevskéhoČtěte, jak by se měla ke krizi postavit Evropská unie.

Michal Lebduška pro Demokratický střed komentoval současnou pozici ukrajinských oligarchů.Přečtěte si, jak se může postavit kyjevská vláda korupci v nejvyšších patrech ukrajinské společnosti.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS