CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Novinky z Rozvojovka.cz

Novinky z Rozvojovka.cz

Vážení přátelé Rozvojovky,

s létem jsme oblékli náš newsletter do nového kabátu, snad se vám bude líbit. Rozvojovku nově najdete také na Twitteru, tak doufáme, že Vás informace o rozvojových zemích, které si jinde nepřečtete, budou provázet i na pláž, do hor nebo na chatu :-).

  • Nová čísla časopisu Rozvojovka: Přečíst si můžete další vydání časopisu Rozvojovka. První číslo se týká financování rozvoje. V boji s chudobou nestačí jen rozvojová spolupráce, pomůže i rozvoj byznysu, oddlužení nebo lepší systém výběru daní. Druhé číslo se věnuje zdraví. Dozvíte se, jak se v Sierře Leone žije po ebole i proč lidé z globálního Jihu nemají přístup k základním lékům.
  • Potkáme se na hudebních festivalech: Už chystáme náš stánek plný informací, zábavy a lákavých výher – právě jsme dotiskli rozvojovková trička! Vyhrát je můžete na festivalech Respect (Praha), United Islands(Praha), Mighty Sounds (Tábor), Doteky Afriky (Liberec) a Trutnov Open Air (Trutnov). Děkujeme všem organizátorům za vstřícnost a těšíme se na vás!
  • Nositelka Nobelovky v Praze: Slavná autorka konceptu „udržitelný rozvoj“, ekonomka Graciela Chichilnisky  vystoupí 30. června na panelové diskusi s odborníky z ČR. Více zde.
  • Rozhovor s náměstkem MZV o financování rozvoje: Rok 2015 je Evropským rokem pro rozvoj a v létě se uskuteční zásadní konference k financování v Addis Abebě. Chystají se tam také zástupci z ČR, jako Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničí pro mimoevropské země a pro oblast ekonomické diplomacie. Každá koruna na rozvojovou spolupráci má přispět k pozitivní změně, říká.

Kompletní newsletter se spoustou dalších článků a informací, si můžete přečíst zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Copyright ©2019 | FoRS