CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Charita ČR & Svaz měst a obcí – konference „Partnerství pro rozvoj“

Charita ČR & Svaz měst a obcí – konference „Partnerství pro rozvoj“

Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Charitou ČR pořádá v rámci svých aktivit Partnerství pro rozvoj mezinárodní konferenci „Role místní samosprávy v zahraniční rozvojové spolupráci“. Veřejnost se díky ní dozví, že kromě státních institucí a neziskového sektoru se do rozvojové spolupráce zapojují i česká města a obce.

Konference se uskuteční 24. listopadu 2015 v Praze, v prostorách Černínského paláce (Ministerstvo zahraničních věcí, Loretánské náměstí 5, Praha 1 – Hradčany), a to od 9:00 do 15:30. Záštitu nad konferencí převzal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. K úloze místních samospráv v rozvojové oblasti se vedle Ministerstva zahraničních věcí ČR vyjádří i Rada evropských obcí a regionů, světová organizace Spojená města a místní samosprávy, Svaz měst a obcí i zástupci neziskového sektoru.

Předmětem debaty se rovněž stane zapojování občanů do rozvojových aktivit města/obce či spolupráce obcí s ostatními organizacemi věnujícími se rozvojové spolupráci. Za příklad poslouží příklady ze zahraničí (z Itálie, Gruzie, Moldavska, Francie) i z naší republiky (z Litoměřic, Čermné nad Orlicí, Valašského Meziříčí aj). Účast na konferenci je zdarma po registraci zde.

 

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS