Cílové skupiny

Členové a pozorovatelé

Členství ve FoRS je přístupné pro všechny nezávislé NNO a instituce z akademické sféry z České republiky působící v rozvojové a humanitární oblasti. Organizace přistupují k FoRS zprvu jako pozorovatelé a poté se mohou stát členy.

Partnerské instituce a organizace

V roce 2003 se FoRS stalo jedním ze zakládajících členů CONCORD – Evropské konfederace NNO pro humanitární pomoc a rozvoj. CONCORD je zastřešujícím sdružením národních platforem a sítí NNO ze zemí EU, jež dohromady zastupují více než 1600 NNO. CONCORD je oficiálním partnerem institucí Evropské unie a jeho prostřednictvím může FoRS hájit zájmy NNO z ČR. V současné době se FoRS účastní činnosti v několika tématických pracovních skupinách v rámci CONCORD.

Média a česká veřejnost

FoRS pravidelně vydává tiskové zprávy a publikace. V České republice je klíčovým zdrojem informací z oblasti rozvojové spolupráce, humanitární pomoci a globálního rozvojového vzdělávání.

Odborná veřejnost a studenti

Sekretariát FoRS vydává v rámci týdenního zpravodajství souhrn pracovních nabídek z českých i zahraničních organizací a institucí, které se zabývají tématem rozvojové spolupráce, humanitární pomoci nebo globálního rozvojového vzdělávání.

Na konkrétní dotazy studentů může FoRS doporučit stáže v sekretariátu platformy či v jednotlivých organizacích.

 

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Přihlaste se k odběru novinek

Prosím, doplňte číslici (Ochrana proti SPAMu)
{captcha}