Globální rozvojové vzdělávání

Novinky v globálním rozvojovém vzdělávání

Týden globálního vzdělávání 2012

V pořadí již 14. ročník Týdnu globálního vzdělávání se bude tentokrát věnovat tématu Moving towards One World. Akce má za cíl podpořit aktivity se zaměřením na globální vzdělávání. Navštívíte-li stránky akce, naleznete zajímavé informace, užitečně tipy a odkazy na dokumenty zabývající se danou tematikou.

http://www.coe.int/t/dg4/nscentre/GE/GEW/0GEW2012_en.asp#TopOfPage

Online tréninky rozvojového vzdělávání

North-South Center nabízí tréninky v říjnu a listopadu.

Human Rights Education a Intercultural Dialogue – tento kurz objevuje nové způsoby řešení problémů v teorii a praxi, které by zohledňovaly rozdíly mezi ideálním stavem a realitou. Termín pro přihlášky je 17. října.

Pro více informací navštivte http://www.coe.int/t/dg4/nscentre/GE/GE-Guidelines/GlobalEducation_on-lineTC_intro_en.asp

Nová publikace – Globální rozvojové vzdělávání v době ekonomické krize

DEAR vydává tematicky zaměřený dossier. Dokument se zajímavými články například o situaci GRV v Itálii, Španělsku, Řecku či Velké Británii.

Nová webová stránka o Globálním rozvojovém vzdělávání

Nový web http://www.globalnirozvojovevzdelavani.cz představuje české organizace zabývající se GRV, uvádí příklady dobré praxe a možnosti zapojení. Na webu najdete i kalendář s aktuálními semináři, konferencemi a dalšími akcemi. Učitelé jistě ocení seznam 60 vzdělávacích materiálů pro učitele, které již byly v České republice vydány. Mnoho z nich zde naleznete i zdarma ke stažení. Web byl vytvořen s finanční podporou Evropské unie a Ministerstva zahraničních věcí v rámci projektu The World in the Shopping Cart organizací NaZemi.

Letní škola rozvojového vzdělávání projektu DEEEP 2012 s názvem Change Lab – Engaging Local Society in Sustainable Development

FoRS společně s projektem DEEEP uspořádal letos Letní školu rozvojového vzdělávání – DESS 2012, jejíž hlavním tématem byl udržitelný rozvoj na místní úrovni.

Průvodce dobrovolnictvím v zemích globálního Jihu

V tomto článku si můžete stáhnout publikaci Průvodce dobrovolnictvím v zemích globálního Jihu.

První tři on-line konference o GRV nyní ke zhlédnutí na stránkách DEEEPu 

DEEEP – informační program CONCORDu, zveřejnil prezentace zaměřené na historii a vývoj globálního rozvojového vzdělávání (GRV), jeho kvalitu, vliv a evaluaci. Jejich autorem je ředitel DERCu (Development Education Research Centre) Douglas Bourn.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Přihlaste se k odběru novinek

Prosím, doplňte číslici (Ochrana proti SPAMu)
8 − šest =