GRV v České republice

Nová webová stránka o Globálním rozvojovém vzdělávání

Nový web http://www.globalnirozvojovevzdelavani.cz představuje české organizace zabývající se GRV, uvádí příklady dobré praxe a možnosti zapojení. Na webu najdete i kalendář s aktuálními semináři, konferencemi a dalšími akcemi. Učitelé jistě ocení seznam 60 vzdělávacích materiálů pro učitele, které již byly v České republice vydány. Mnoho z nich zde naleznete i zdarma ke stažení. Web byl vytvořen s finanční podporou Evropské unie a Ministerstva zahraničních věcí v rámci projektu The World in the Shopping Cart organizací NaZemi.

Odbor rozvojové spolupráce a humanitární pomoci MZV ČR inicioval vznik Národní strategie globálního rozvojového vzdělávání, která sleduje dva hlavní záměry – v koncepční části A vymezit a definovat cíle, témata a principy globálního rozvojového vzdělávání a v části B nastínit strategická opatření na nejbližší pětileté období.

FoRS: Zpráva o GRV v ČR v letech 2008-2010

Zpráva vznikla v rámci Národního semináře k metodám evaluací a monitoringu aktivit v oblasti globálního rozvojového vzdělávání (GRV), který České fórum pro rozvojovou spolupráci-FoRS pořádalo ve spolupráci a za finančního přispění North-South Center Rady Evropy a Evropské komise ve dnech 10.-11. června v Praze. Zpráva podává informace o průběhu a výsledcích tohoto semináře a zároveň poskytuje doplňující informace o trendech vývoje GRV v ČR v letech 2008-2010.

Globální vzdělávání v ČR – zpráva Global Education Network Europe

Zpráva nabízí pohled na současný stav GRV u nás a navrhuje možnosti jeho dalšího vývoje.

Národní zpráva o GRV v České republice 2008

Tato Národní zpráva o globálním vzdělávání v České republice je součástí Evropského procesu vzájemného hodnocení globálního vzdělávání, který byl zahájen v roce 2002 s cílem zlepšit úroveň globálního vzdělávání v evropských zemích. Zpráva je vyvrcholením letitého procesu iniciovaného Evropskou sítí pro globální vzdělávání GENE (Global Education Network Europe) za účasti mezinárodního hodnotícího týmu. Zprávu ocení každý odborník i student, který se zabývá globálním vzděláváním. Rozkliknutím otevřete shrnutí zprávy.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Kalendář akcí

Přihlaste se k odběru novinek

Prosím, doplňte číslici (Ochrana proti SPAMu)
+ 1 = tři