CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Pozvánka na panelovou diskuzi Mezinárodní rozvojová spolupráce v kontextu demokratické změny

Pozvánka na panelovou diskuzi Mezinárodní rozvojová spolupráce v kontextu demokratické změny

Pozvánka na panelovou diskusi Role rozvojové spolupráce v budování demokracie

Panelová diskuse v rámci konference Forum 2000

Srdečně zveme všechny zájemce na panelovou diskusi Role rozvojové spolupráce v budování demokracie, která se koná v rámci mezinárodní konference Forum 2000. Jejím letošním ústředním tématem je „Společnosti v přerodu”.

Panelová diskuse se koná v pondělí 16. září 2013 od 13:30 do 15 hod. v Evropském domě, Jungmannova 24, 110 00 Praha 1. Pozvání do odborného panelu přijali:

Moderátor
Jiří Schneider
, první náměstek ministra, Ministerstvo zahraničních věcí, Česká republika (conf.)

Panelová diskuze

Zuzana Hlavičková, ředitelka, Odbor pro rozvojovou spolupráci a humanitární pomoc, Ministerstvo zahraniční věcí, Česká republika

Yevhen Hlibovytsky, zakladatel, Pro-Mova, Ukrajina

Šimon Pánek, spoluzakladatel a ředitel organizace Člověk v tísni, člen poradní Správní rady Fóra 2000 a člen Správní rady FoRS.

Krzysztof Stanowski, výkonný ředitel, Solidarity Fund, Polsko

Kontext

Demokracie a rozvoj jsou dva odlišné koncepty, které byly doposud jen náhodně diskutovány společně. Předmětem současných debat o rozvoji je nalezení nového rozvojového rámce po roce 2015, kdy by měly být splněny Rozvojové cíle tisíciletí. Chybějícím tématem v těchto rozvojových cílech je podpora demokracie a demokratického vládnutí. Neboť rozvoj není jen o hromadění bohatství, ale o celkové změně společnosti a přístupu k bohatství. Jsou to samotní lidé, kteří by měli přijmout zodpovědnost za rozvoj stejně tak jako budování demokracie. Cíl je stále stejný, a to udržitelný rozvoj a důstojný život všem lidem.

Panelovou diskusi pořádá Forum 2000 ve spolupráci s FoRS – Českým fórem pro rozvojovou spolupráci. Diskuse bude probíhat v angličtině a nebude tlumočena do češtiny.

Registrace není potřeba.

Zveme vás tímto na celou mezinárodní konferenci Forum 2000 „Společnosti v přerodu“, která se koná od 15. do 17. září 2013 v Praze. Více: www.forum2000.cz

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS