CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Rok po převratu v SAR je třeba i nadále pomáhat

Rok po převratu v SAR je třeba i nadále pomáhat

O situaci informovala organizace SIRIRI o.p.s. – Dne 24. března 2014 uběhl přesně rok od svržení vlády prezidenta François Bozizého ve Středoafrické republice. Středoafrická média uvádějí, že během dlouhého roku zemřely tisíce lidí, mnoho dalších bylo nuceno opustit své domovy, násilnosti těžce dolehly na ženy i dětí. Situace se ani nadále neuklidňuje a pomoc humanitárních i rozvojových organizací je stále nezbytná.

Human Rights Watch (HRW) upozorňuje, že rok po převratu jsou tisíce osob v zoufalé potřebě ochrany a pomoci. Reakce mezinárodního společenství zesílila především v prosinci minulého roku, “ale ani tak nebyla schopna vyrovnat se s krizí, a to zejména s ohledem na potřebu chránit civilní obyvatelstvo a pomoci tisícům vysídlených osob,” řekl Daniel Bekele, ředitel africké divize HRW. Mezinárodní snahy řešit krizi i nadále zůstávají tragicky nedostatečné.

V těchto dnech se konkretizuje program mimořádné dubnové návštěvy blízkého spolupracovníka SIRIRI misionáře Aurelia Gazzera v Praze, Bruselu, Paříži atd. Italský misionář Aurelio Gazzera poskytoval a poskytuje důležité bezpečnostní informace pro velitele mírových sil, ambasády, zástupce EU a média. Pořizoval dokumentaci o zločinech, ke kterým na mnoha místech v okolí misie Bozoum docházelo a shromažďoval o nich svědectví pomocí fotografie i videa.

Celou tiskovou zprávu naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS