CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

FoRS v nových publikacích k efektivnosti rozvoje

FoRS v nových publikacích k efektivnosti rozvoje

Zkušenost FoRS s podporou svých členů a pozorovatelů v oblasti efektivnosti rozvoje (Kodex efektivnosti FoRS, peer review, manuál k implementaci genderu aj.) je představena ve dvou čerstvých inspirativních publikacích:

  • “ The Journey from Istanbul: Evidence on the Implementation of CSO DE Principles“ připravená globální platformou CPDE, kde organizace občanské společnosti ze zemí EU zastupuje Inka Píbilová z FoRS. Publikace je k dispozici zde.
  • „How European Civil Society Organizations Strive for Their Development Effectiveness“ připravený pracovní skupinou CSO Development Effectiveness  evropské konfederace CONCORD.  Publikace je k dizpozici zde.

Tyto publikace představují konkrétní příklady aktivit NNO z různých zemí pro posílení pozitivních dopadů vlastní činnosti na rozvoj (transparentnost, práce s partnery apod.), prostřednictvím implementace tzv. Istanbulských principů. Tvoří příspěvek organizací občanské společnosti k nadcházejícímu setkání na vysoké úrovni k efektivnosti rozvoje v Mexiku (15. – 16. dubna, o němž jsme informovali v minulých novinkách více informací naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS