CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Global Day of Citizen Action

Global Day of Citizen Action

Jako součást celosvětové kampaně na zvýšení povědomí o občanském prostoru a ohrožení svobody projevu, sdružování a shromažďování proběhne „Global Day of Citizen Action„. Dne 07.06.2014 se uskuteční řada akcí na veřejných prostranstvích v různých městech. Bude to možnost, jak upozornit na fakt, že je v mnoha zemích po celém světě  stále ohrožen občanský prostor. Tyto hrozby přicházejí v mnoha formách: právní předpisy, které omezují svobodu shromažďování a svobodu projevu, zavádí dohled nad občanskou společností a aktivisty; a omezují vznik a financování skupin občanské společnosti prostřednictvím stále složitějších registračních procesů.

V rámci této akce bude kolemjdoucím po celém světě položena jednoduchá otázka: „Are you free to: speak out / organize / take action?“ . Jednotlivci budou vyzváni, aby svou odpověď napsali na tabuli a pořadatelé si je poté vyfotí. Fotografie budou zveřejněny on-line a sdíleny prostřednictvím Facebooku a Twitteru pomocí hashtagu # BeTheChange. Další možné aktivity jsou volitelné.

Výhody účasti:

  • Možnost zúčastnit se globální akce, která zvyšuje povědomí o svobodě projevu a shromažďování.
  • Vaše organizace obdrží uznání skrz media, sociální sítě a propagační kampaň.

Co můžete udělat:

  • Napište na bethechange@civicus.org a dejte nám vědět, že máte zájem o účast na  „Global Day of Citizen Action“. V následujících týdnech Vám bude zaslán e-mail s informacemi, jak zaregistrovat akci, a budete mít možnost stáhnout si příručku. 
  • Přihlaste se na on-line platformě www.youcanbethechange.com, podělte se o svůj příběh a přečtěte si o dalších kampaních po celém světě! Tam může načerpat také některé nápady, jak se můžete podílet na „Global Day of Citizen Action“!

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS