CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Nový Eurobarometr k otázkám rozvojové spolupráce

Nový Eurobarometr k otázkám rozvojové spolupráce

Výstupy z nového Eurobarometru, který byl speciálně věnován otázkám rozvojové spolupráce a humanitární pomoci, prezentoval včera evropský komisař pro rozvoj Neven Mimica.  Z průzkumu např. vyplývá, že:

  • Procento respondentů, kteří podporují navyšování prostředků na rozvojovou spolupráci, mírně vzrostlo oproti výsledkům předchozího průzkumu, a to na 67 %.
  • Jeden ze dvou respondentů přikládá roli jednotlivcům/dobrovolníkům v boji proti chudobě (50 %). Celá třetina respondentů je osobně aktivně zapojena do boje proti chudobě (34 %), především pak prostřednictvím darování finančních prostředků nevládním neziskovým organizacím (29 %).
  • Většina Evropanů se domnívá, že Evropa samotná také profituje z rozvojové spolupráce: 69 % respondentů je přesvědčena, že boj proti chudobě v zemích globálního Jihu má pozitivní dopad na obyvatele Evropy. Tři čtvrtiny respondentů si myslí, že podpora rozvojové spolupráce je v zájmu EU (78 %) a přispívá k posílení míru a rovnosti ve světě (74%).
  • Respondenti považují dobrovolnictví za nejefektivnější způsob jak pomáhat snižovat chudobu v zemích globálního Jihu (75%). Ale také oficiální rozvojová spolupráce financovaná jednotlivými státy (66 %) či darování financí nevládním neziskovým organizacím (63 %) jsou podle respondentů smysluplné.

Tiskovou zprávu, která byla v souvislosti s prezentací průzkumu uveřejněna, naleznete zde.

Celou zprávu z průzkumu si můžete stáhnout zde.

 

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS