CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Overseas Development Institute (ODI) newsletter

Overseas Development Institute (ODI) newsletter

Nejnovější newsletter Overseas Development Institute (ODI) nabízí řadu rozličných témat.

How Liberia and Timor-Leste became safer – Dva výzkumy, které se zabývají tím, jak vláda zlepšila osobní bezpečnost svých občanů:

  • První případová studie se týká Libérie a nese název „Progress in small steps: security against the odds in Liberia“. Po několika letech konfliktů se situace v Libérii pomalu mění k lepšímu. Organizovaný zločin slábne a policie je čím dál více vnímána jako zdroj ochrany. Případová studie analyzuje rozsah pokroku v dosahování bezpečnosti a informuje o pěti klíčových faktorech, které mají v tomto klíčovou roli. Zprávu si můžete přečíst zde.
  • Druhý výzkum se týká jednoho z nejmladších států světa – Východního Timoru. Po volbách a vojensko-politické krizi v letech 2006-2007 se situace v zemi zlepšuje. Případová studie zkoumá především pokrok v osobní bezpečnosti od té doby. I přesto ovšem různé formy násilí přetrvávají a problémem je také centralizovaná vláda premiéra Xanana Gusmãa. Celou případovou studii si můžete přečíst zde.

Africa faces sovereign debt crisis – ODI varuje, jak snižování cen ropy a posilování dolaru zvyšuje riziko selhání státních dluhopisů v subsaharské Africe. Více zde.

Risking everything: vulnerabilities and opportunities in migration – Migrace je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snižovat globální chudobu. ODI zve na diskuzi, zaměřenou především na nepálskou  migraci, o tom, jakým rizikům a problémům migranti čelí. Více informací zde.

Kompletní newsletter naleznete zde.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS