CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

SEVER – návštěva členů Poslanecké sněmovny ČR

SEVER – návštěva členů Poslanecké sněmovny ČR

Ve čtvrtek 26.2.2015 přivítalo Středisko ekologické výchovy SEVER další vzácnou návštěvu – členy Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny, kteří v našem kraji debatovali například o budoucnosti zoologických zahrad.

DOTEK byl do programu zařazen nejen jako sídlo tradičního garanta ekologické výchovy v Královéhradeckém kraji, ale i jako ukázka zdařilé rekonstrukce památkové chráněné budovy do energeticky šetrného domu.

Poslance přivítal ředitel SEVERu RNDr. Jiří Kulich, který v krátkém proslovu shrnul působení této organizace a stručnou historii rekonstrukce domu DOTEK. Následovala vřelá slova předsedy výboru pana poslance Böhnische, který vyzdvihl význam více jak dvacetiletého působení organizace SEVER v ekologické výchově na školách a připomněl jeho zakotvení v nejstarších ekologických iniciativách v naší zemi (SEVER je základním článkem hnutí Brontosaurus). Po uvítání a krátkém tradičním horském občerstvení (česnekové bramboráčky s meltou) následovala prohlídka domu, která začala v podkroví a skončila ve sklepení z 16. století, u mechanického modelu vývoje krkonošské krajiny. Návštěvu zakončily milé zápisy do pamětní knihy a odjezd poslanců na další část jejich nabitého programu.

Pro více informací a fotografie z návštěvy kontaktujte:   anna.ctvrtnikova@ekologickavychova.cz

Web: http://sever.ekologickavychova.cz/

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS