CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Mobilizační káva

Mobilizační káva

Další development coffee se uskuteční již tento týden! Tématem bude: Jak zmobilizovat veřejnost pro boj proti klimatickým změnám.

Kdy: 2. dubna 2015 – 18:00

Kde: Skautský Institut na Staroměstském náměstí 4.

Když v září v New Yorku u příležitosti UN Climate Summitu demonstrovalo na 400 000 lidí za podpory neziskových organizací napříč sektory. V ČR akce veškerá žádná. Jakto? Má česká veřejnost potřebné informace? Proč je u nás tak populární celou problematiku bagatelizovat? Mohou nevládní organizace spolupracovat, aby pomohly aktivizovat českou veřejnost? Jak? A proč se tak neděje?

Našimi hosty budou:

prof. BEDŘICH MOLDAN – ekolog, politik, geochemik a publicista. Byl prvním ministerem české vlády pro životní prostředí, senátorem PČR, členem české delegace pro přípravu konference RIO +20, předsedou komise OSN pro udržitelný rozvoj, nebo generálním tajemníkem Mezinárodního výboru pro životní prostředí. V současnosti je mimo jiné člen Rady vlády ČR pro udržitelný rozvoj a předseda jejího výboru pro strategie.

FRANTIŠEK MARČÍK – analytik a projektový koordinátor zabývající se energetikou a změnou klimatu v analytickém centru Glopolis. Rovněž zástupce vedoucího odborné sekce Strany Zelených pro energetiku.

BARBORA URBANOVÁ – Koordinátorka Klimatické koalice – platformy českých neziskových organizací, které se zabývají ochranou životního prostředí, rozvojovou spoluprací a humanitární pomocí.

…jednáme ještě s dalšími hosty…

Guestlist k setkání najdete tady, událost na facebooku pak tady.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS