CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Mediální brief ke konferenci o financování rozvojových aktivit v Etiopii

Mediální brief ke konferenci o financování rozvojových aktivit v Etiopii

Pro všechny, kteří jsou zainteresovaní v globálním rozvoji je období 13. – 16. července 2015 klíčový termín vzhledem ke konání konference OSN o budoucnosti financování globálního rozvoje probíhající v etiopské Addis Abebě. Ačkoliv se jedná o událost světového významu a míří na ni státníci z celého světa, český premiér i ministři zůstávají doma. Představitelé států zde budou rozhodovat, kde hledat finanční zdroje na plnění nových rozvojových cílů. Rokem 2015 totiž končí lhůta pro stávající Rozvojové cíle tisíciletí (tzv.MDGs). 
České fórum pro rozvojovou spolupráci a organizace Glopolis vzhledem k výše zmíněným souvislostem vydaly mediální brief určený novinářům informující o klíčových bodech jednání této konference z pohledu českých rozvojových organizací, a to jak pro globální rozvoj, tak Českou republiku. Dokument (k dispozici zde) byl představen 8.7.2015 na neformální snídani s novináři. Anglické shrnutí briefu je k dispozici zde.
Řečníky na zmiňované události byli Katarína Šrámková, zástupkyně FoRSu, Ondřej Kopečný, zástupce ředitele Glopolis a ekonom Petr Jánský. Hovořilo se o objemech české rozvojové pomoci, teoretické a skutečné solidaritě, o významu účasti či neúčasti na konferenci v Addis Abebě, o daňové stránce rozvojové spolupráce, a tak dále. Součástí byla i diskuze. 

 

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS