CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

CONCORD – volby do EP, novinky k MFF a další témata

CONCORD – volby do EP, novinky k MFF a další témata

Volby do Evropského parlamentu se blíží – jedním z palčivých témat je fakt, že nerovnosti v EU i mimo ni rostou. Pokud budeme postupovat současným tempem, bude nám trvat dalších 107 let uzavřít mezeru v politickém zastoupení žen a mužů. Neméně daleko od cíle jsme v boji proti změně klimatu. Připomeňme si však některé pozitivní zprávy, které se v poslední době udály!
  • Dne 4. března 2019 se sešly výbory pro zahraniční věci a rozvoj, aby se dohodly na společném postoji k vytvoření „Neighbourhood, Development and International Cooperation Instrument“ (NDICI), nového jednotného nástroje pro vnější akce v rámci příštího MFF. Výsledek hlasování dokazuje, že výbory se podílejí na vytváření skutečného rozpočtu na solidaritu! Více ZDE
  • FOND uspořádal svou první akci v Bruselu v kontextu projektu předsednictví. Jednalo se o seminář zaměřený na posílení partnerství mezi občanskou společností a zástupci rotujících předsednictví členských států v Radě Evropské unie, jakož i úlohu mladých lidí při podpoře a provádění Agendy 2030. Více ZDE.
  • V únoru zahájil FOND nový projekt Fóra nevládních organizací v oblasti Černého moře: „Budování kapacit CSO pro regionální spolupráci v oblasti Černého moře“, plánované aktivity a nástroje naleznete ZDE.

Dobrých zpráv je mnohem více, prostor bohužel jen pro některé. Další informace z oblasti vzdělání, humanitární a rozvojové pomoci či politickou tématikou si můžete přečíst ZDE.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS