CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Lékaři bez hranic – Informace ze zemí nejvíce postižených COVID-19

Lékaři bez hranic – Informace ze zemí nejvíce postižených COVID-19

Lékaři bez hranic jsou na misích téměř na všech kontinentech svědky toho, jak covid-19 stále decimuje svět. I když je u nás i v dalších zemích na ústupu, v některých státech se odehrává tragédie. 

  • Indii způsobila druhá vlna covidu-19 nevídanou krizi. Nárůst počtu nakažených i jeho následky jsou katastrofální. V současnosti proto pomáhají v Bombaji na jihozápadě země.
  • Nová vlna covidu-19 postihla i Peru. Zemí se šíří varianta veřejnosti známá jako brazilská. Nemocnice jsou přeplněné a chybí jim zásoby kyslíku. Složitou situaci ještě zhoršuje omezený přístup k vakcínám. V zemi zatím dostalo alespoň jednu očkovací dávku jen 3 % obyvatel. Místním zdravotníkům pomáháme na severu Limy v provincii Huaura. Ve spoustě měst je běžné, že lidé v noci čekají ve frontách a spí na ulici, aby si mohli doplnit kyslíkové láhve z několika málo fungujících nádrží a postarat se o své blízké doma.
  • Brazílii stále neexistuje efektivní, centralizovaný a koordinovaný zásah proti šíření covidu-19. Dosud v zemi onemocnělo více než 15 milionů lidí a téměř půl milionu jich zemřelo. Nedostatek politické vůle adekvátně zakročit zabíjí Brazilce po tisících.

Sdílejte své myšlenky!

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

  1. +420 222 522 480
  2. info@fors.cz
  3. IČ 71010114

Sdílejte tuto stránku

Copyright ©2019 | FoRS